پنجشنبه, 12/14/1399 - 10:46 kerman-admincb
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان

تعلیم و تربیت، تاکید پیامبر اسلام (ص) و اهل بیت (ع) و امام خمینی و رهبری است، هم نظام تربیتی و هم آموزشی در دین ما به درستی تعریف شده اند، اما پایه های تربیت در جامعه ما به خاستگاه دشمن تبدیل شده، دشمن در مقابل دین ما ایستاده است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در جمع مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان گفت: نظام آموزشی و تربیتی تمامیت یک ملت است.

به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، سردارحسین معروفی با اشاره به ارزش و جایگاه تعلیم و تربیت، گفت: تعلیم و تربیت، تاکید پیامبر اسلام (ص) و اهل بیت (ع) و امام خمینی و رهبری است، هم نظام تربیتی و هم آموزشی در دین ما به درستی تعریف شده اند، اما پایه های تربیت در جامعه ما به خاستگاه دشمن تبدیل شده، دشمن در مقابل دین ما ایستاده است.

وی با بیان ضرورت حمایت از نخبگان و صاحب نظران در امر تعلیم و تربیت، افزود: رهبر معظم انقلاب فرموده اند: "بنده تا نفس دارم از نخبه پروری حمایت می کنم"، امروز در دنیا جدال بر سر فکر است، دشمنان درصدد ربودن اندیشه های متعالی جوانان در حوزه های مختلف اقتصادی، علمی، فرهنگی و... با عملیات روانی خاصی هستند و موفقیت، زمانی حاصل می شود که زیر بار سلطه نرویم.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: وقتی به کشور می نگریم خدمات زیادی در جنبه های مختلف می بینیم که محصول تلاش مسئولانی با افکار انقلابی است، اگر امروز جایی شاهد عقب ماندگی هستیم دلیلش این است که افرادی مسئول آن کار بوده اند  که افکار غیر انقلابی داشته اند.

معروفی گفت: نظام آموزشی و تربیتی، تمامیت یک ملت و متعلق به همه اقشار مردم و نظام و انقلاب است، نباید نگاهی سیاسی به آن داشته باشیم و همواره باید در اولویت باشد، سیاست اخلاقی باید جایگزین اخلاق سیاسی شود.

وی با اشاره به دیدگاه های حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) در خصوص نظام اسلامی اظهار داشت: پایه و اساس حوزه اندیشه ورزی و نظریه پردازی انقلاب، گام دوم انقلاب است وپایه واساس آن ادب وتربیت است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان تصریح کرد: افراد باایمان و بااخلاق همواره در جامعه تاثیرگذارند، اگر از آموزش، خروجی خوب می خواهیم باید پایه های ارتباطی خود با والدین را قوی کنیم که در این صورت کلام معلم اثربخشی بیشتری دارد.

معروفی خاطرنشان کرد: هدف دشمن تهی کردن است، اندیشه و فکر را می گیرد، در حوزه علم، مدرک، پایه و اساس می شود  که این یک آفت بزرگ است، کسی که مدرک دارد می تواند راهبرد و راهکار ارائه کند یا کسی که علم دارد؟

وی با روایت جنبه هایی از زندگی شهید "حسن باقری" گفت: این شهید والامقام با سن کمش در جنگ، تحول هایی مثال زدنی ایجاد  کرد،  بدون آنکه حتی یک ساعت آموزش نظامی دیده باشد و واقعا یک نابغه نظامی بود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ابراز امیدواری کرد: به جای راهیان نور دانش آموزی، اردویی با حضور معلمان و دانش آموزان داشته باشیم، معلم باید در این حرکت عمیق فرهنگی همراه دانش آموز باشد، نظام عمیق تربیتی زمانی محقق می شود که نگاه ها عوض شود، ساعت مفید این اردو باید در اختیار معلم باشد.

وی با بیان اینکه مکتب شهید سلیمانی، مکتب اهل بیت، عاشورا و امامان انقلاب است، گفت: ما در استان کرمان با وجود شخصیت بین المللی حاج قاسم سلیمانی، کانون توجه دنیا هستیم و از ما انتظار بیشتری به عنوان یک کرمانی می رود، در حوزه فرهنگی و ترویج مکتب شهید سلیمانی باید حرکت های پررنگ تری انجام دهیم که بحمدالله آموزش و پرورش در این خصوص خوب عمل کرده است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: روستای قنات ملک امروز در دنیا مطرح است، شهید سلیمانی ویژگی های دارد که همه اقشار جامعه به ویژه دانش آموزان را شیفته می کند، وقتی عکس حاج قاسم را همه جا داریم باید او را بشناسیم که ممات او از حیاتش هم اثربخش تر بود، رسالت سپاه و آموزش و پرورش سنگین است ما به جای انجام شغل اداری، رسالت داریم و همه ما پاسدار ارزش های انقلاب هستیم.

درپایان متن پیام فرمانده سپاه ثارالله«علیه السلام»استان کرمان که درراستای قدردانی از فعالیت جهادی معلمان در آموزش دوران کرونا صادر گردیده قرائت وتقدیم مدیر کل آموزش وپرورش استان گردید.

برچسب
مطالب مرتبط

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)