یکشنبه, 12/10/1399 - 09:48 saeed
مسئول بسیج فرهنگیان استان کرمان خبر داد؛

در پویش لبخند رضایت بیش از 127 هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل تحت پوشش آموزش قرار گرفتند

مسئول بسیج فرهنگیان استان کرمان گفت: میزان کمک‌های انجام شده در جریان پویش لبخند رضایت به دانش‌آموزان بی‌بضاعت در استان کرمان 11 میلیارد و 960 میلیون تومان در قالب تلفن همراه، تبلت، بسته لوازم‌التحریر و بسته‌های معیشتی بود.

محمد علیرضایی در گفتگو با خبرنگار سازمان بسیج فرهنگیان در ارتباط با برگزاری نهضت کمک مؤمنانه در استان کرمان اظهار کرد: این نهضت از اسفند سال 98 تا مهر ماه سال 99 ادامه داشت و پس از آن با آغاز مدارس محوریت فعالیت‌ها به‌سمت موضوعات آموزشی و پرورشی در قالب پویش لبخند رضایت سوق پیدا کرد.

وی با اشاره به این مطلب که استان کرمان پهناورترین استان کشور است و همچنین مناطق محروم آن بسیار گسترده است، عنوان کرد: سال تحصیلی، امسال در شرایط کرونایی بود و محدودیت در برگزاری کلاس‌ها در مدارس وجود داشت. با توجه به این‌که راه‌های ارتباطی برای آموزش همچون فضای مجازی و تلویزیون مدرسه وجود برای برخی از دانش‌آموزان وجود نداشت نیازمند تشکیل ستادی بودیم که در جریان این پویش نیاز دانش‌‌آموزان را برآورده کند.

مسئول بسیج فرهنگیان استان کرمان با بیان این‌که این ستاد با ترکیبی از بسیج فرهنگیان، بسیج دانش‌آموزی، سپاه، بسیج طلاب، آموزش و پرورش اداره کل استان و ... تشکیل شد، گفت: به‌منظور تداوم فرآیند تحصیل به فراخور امکانات و مناطق موضوع آموزش به‌صورت حضوری (با رعایت پروتکل‌های بهداشتی) و غیرحضوری به انجام رسید.

علیرضایی افزود: پویش لبخند مهربانی به‌طورکلی در سه محور کارهای جهادی، آموزشی-پرورشی و کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت مطرح بود.
وی در خصوص کمک‌های انجام گرفته به دانش‌آموزان بی‌بضاعت در سطح استان کرمان و در قالب پویش لبخند رضایت نیز بیان کرد: یک هزار و ۶۷ گوشی تلفن همراه به ارزش ۲۲ میلیارد ریال، یک هزار و ۳۷۱ بسته کمک آموزشی به ارزش ۳۵ میلیارد ریال، ۹ هزار و ۸۵۷ بسته لوازم‌التحریر به ارزش ۱۶ میلیارد ریال و بسته کمک‌های معیشتی به ارزش ۴۵ میلیارد ریال در میان دانش‌آموزان در سطح استان کرمان توزیع شد.
مسئول بسیج فرهنگیان استان کرمان ارزش ریالی کلیه کمک‌های انجام گرفته بسیج فرهنگیان را 119 میلیارد و 600 میلیون ریال عنوان کرد.
علیرضایی در ارتباط با میزان تولید محتوا و تعامل با رسانه‌ها در جریان پویش لبخند رضایت نیز عنوان کرد: حدود 400 عکس از سوژه‌های خبری همچون معلمانی که در شرایط کرونایی و بسیجی‌وار شرایط آموزش دانش‌آموزان بی‌بضاعت را بر عهده داشتند تهیه شد. انجام یک هزار و 295 مصاحبه، تولید 70 خبر، 22 مورد گزارش استانی، تهیه 38 مستند و 124 فیلم کوتاه به‌منظور پوشش فعالیت‌های جهادی در جریان این پویش انجام پذیرفت.
وی افزود: حدود 274 هزار نفر ساعت در فضای مجازی فعالیت داشتند و فرآیند آموزش و اطلاع‌رسانی را به 406 هزار دانش‌آموز استان کرمان انجام دادند.
مسئول بسیج فرهنگیان استان کرمان افزود: در جریان اجرای پویش لبخند رضایت توسط بسیج فرهنگیان 30 هزار و 400 دانش‌آموز بازمانده از تحصیل به‌صورت حضوری و 96 هزار و 976 نفر به‌صورت غیرحضوری در 216 هزار نفر ساعت آموزش دیدند.
علیرضایی در پایان گفت: 5 هزار و 543 معلم فرآیند آموزش را در پویش لبخند رضایت بر عهده داشتند.
انتهای پیام

برچسب
مطالب مرتبط

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)