دوشنبه, 11/20/1399 - 21:38 kerman-admincb
رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان کرمان

کمک به ارتقای کارامدی آموزش و پرورش به عنوان دستگاه محوری تعلیم و تربیت کشور ذیل اسناد بالا دستی، ماموریت بسیج فرهنگیان و بسیج دانش آموزی است.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور در نشست مجازی مشترک اعضای شورای معاونان اداره کل با اعضای شورای معاونان آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان کرمان گفت: کمک به ارتقای کارامدی آموزش و پرورش به عنوان دستگاه محوری تعلیم و تربیت کشور ذیل اسناد بالا دستی، ماموریت اصلی بسیج فرهنگیان و بسیج دانش آموزی است.

 

به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، عباس مطهری با بیان این که طبق وعده الهی، مستضعفان امام و وارث زمین هستند، گفت: حاج قاسمی که از یکی از روستاهای دور کرمان فرمانده سپاه قدس می شود نه یک بازرس آمریکایی، نه یک گروهان و یک لشکر بلکه رئیس جمهور آمریکا را به مذلت می کشد و این به معنی مکتب شهید سلیمانی است.

وی ضمن قدردانی از مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: سازندگی های بسیار خوبی در حوزه های مختلف عمرانی در آموزش و پرورش استان کرمان رخ داده که در کنار آن سازندگی های روحی و معنوی هم محقق خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور با اشاره به این که دیدگاه ما در خصوص آموزش و پرورش منبعث از دیدگاه رهبری است، گفت: دیدگاه رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) ادامه نگاه امام راحل (ره) است، در شرایط کرونا بسیاری از اقشار از کرونا آسیب دیدند مخصوصا کادر درمان، اما رنج کشیدگان و زیان دیدگان از کرونا دو دسته اند، یکی عموم مردم و دیگری آن ها که به خاطر خدمت، از کرونا صدمه دیده اند، از اسفند گذشته که مجاهدت معلمان شروع شده، بیانات رهبری در 11 شهریور 99 در اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش کل کشور توجه همه را به جایگاه معلمان معطوف کرد و فرمودند "معلمان افسران سپاه پیشرفت کشورند".

مطهری گفت: امسال رهبری سرفصل های سخنانشان را گسترش دادند، بحث مهدکودک ها را مطرح کردند، موضوعی بلاتکلیف که تعیین تکلیف شد، همچنین علاوه بر تاکید بر اجرای سند تحول بنیادین درباره بازنگری و بازتدوین سند تحول بنیادین هم تاکید کردند و موضوع نفوذ را مطرح کردند.

وی اظهار داشت: شهید سلیمانی با تشکیل جبهه مقاومت مانع از نفوذ داعش شد، رهبر حاج قاسم که هادی حاج قاسم است می گوید نفوذ در آموزش و پرورش هم وجود دارد باید هوشیار باشیم، رهبری درباره عمق دادن به محتواها در حوزه پرورشی تاکید کردند، در حوزه مجازی به خاطر شبکه شاد تشکر کردند و خواستند دانش آموزان در فضای بی بند و بار مجازی نباشند و در زمینه دانشگاه فرهنگیان هم به جذب معلم باکیفیت اشاره کردند.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور گفت: انقلاب ما فرایندی است که منتهی به هدفی می شود که بهترین بندگان خدا منتظر این هدف هستند، طبق فرمایش پیامبر اکرم (ص) قومی از مشرق قیام می کنند که زمینه سلطنت فرزندش مهدی (ع) را فراهم می کنند، حضرت امام انقلاب مردم ایران را فقط متعلق به ایران نمی دانستند و از نظرشان این انقلاب زمینه ساز تحقق ظهور مهدی (ع) است، حضرت امام در آخرین پیامشان به بسیجیان، آحاد فرهنگیان را بسیجی دانستند، خواستند بسیجیان جهان اسلام در فکر ایجاد حکومت بزرگ اسلامی باشند و به این صورت حوزه ماموریت بسیجیان را گسترش دادند که این حکومت جهانی اسلام در حال تحقق است.

مطهری گفت: در دهه پیشرفت و عدالت هستیم و طبق فرمایش رهبری علم سازی، تمدن سازی و ثروت سازی آینده از آموزش و پرورش شروع می شود، ما در فرایند انقلاب اسلامی نظام سازی را پشت سر گذاشتیم و اینک در مرحله دولت اسلامی هستیم و بعد نوبت جامعه اسلامی و تحقق تمدن اسلامی است.

وی با بیان این که آموزش و پرورش محور دولت سازی است، گفت: نظام تعلیم و تربیت 40 میلیون مخاطب دارد و بزرگترین شبکه کشور از نظر انسانی، محتوایی، زیرساختی و ارتباطی است برای ساختن نسلی شایسته باید تلاش کنیم، نسلی که سازنده تمدن نوین باشد، در این دستگاه عظیم، طبق نظر رهبری معلم پرچمدار است، کلام معلم وحی منزل است در این دستگاه معلم، نقش محوری دارد.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور با اشاره به این که بسیج فرهنگیان تشکیلات جداگانه ای نیست و خود آموزش و پرورش است، گفت: ماموریت ما کمک به ارتقای کارامدی آموزش و پرورش به عنوان دستگاه محوری تعلیم و تربیت کشور ذیل اسناد بالا دستی بیانات رهبر معظم انقلاب، سند تحول بنیادین، سیاست های تحولی و بیانیه گام دوم است.

مطهری ضمن تبیین موضوع " تیم پیشرفت مدرسه"  به عنوان یک گروه جهادی گفت: این تیم 6 نقش  دارد، نقش اول خودسازی معلم در 5 محور دانشی، مهارتی، معنوی -اعتقادی و بصیرتی، کمک به معلمی معلم، رسیدگی به خانواده معلمان، بهره گیری از ظرفیت های انجمن اولیا و مربیان و پرداختن به زیر ساخت های مدرسه با جلب حمایت خیران است.

برچسب
مطالب مرتبط

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)