چهارشنبه, 06/19/1399 - 18:09 kerman-admincb
مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان کرمان:

نقش فرهنگیان و دانش آموزان در دوران دفاع مقدس بی بدیل بود

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان کرمان در جلسه تشریح ویژه برنامه های چهلمین سالگرد دفاع مقدس گفت: نقش فرهنگیان و دانش آموزان در دوران دفاع مقدس بی بدیل بود.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان کرمان در جلسه تشریح ویژه برنامه های چهلمین سالگرد دفاع مقدس گفت: نقش فرهنگیان و دانش آموزان در دوران دفاع مقدس بی بدیل بود.

 محمد علیرضایی با اشاره به اهمیت و پاسداشت ارزش های دفاع مقدس گفت: یکی از برنامه های در نظر گرفته شده برای این هفته، غبارروبی گلزار شهدا و قرائت زیارت عاشورا، همین طور یادآوری پیام های حماسه عاشورا در کربلا است که با حضور پرشور فرهنگیان در گلزار شهدای کرمان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار می شود.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که جنگ را گنج دانسته اند، بر ضرورت معرفی دستاوردهای دفاع مقدس تایید کرد و افزود: ارزش گذاری خانواده معظم شهدا و ایثارگران به ویژه شهدا و ایثارگران فرهنگی و تکریم آن ها از برنامه های پیش بینی شده برای این روزها است که باید تلاش حداکثری برای تحقق این مهم  صورت گیرد.

مسئول بسیج فرهنگیان استان کرمان از زنده یاد محمد صالحی آزاده و جانباز سرافراز و یکی از "آن 23 نفر" که چندی قبل در اثر بیماری به یاران شهیدش پیوست یاد کرد و گفت: در پی شناسایی فرهنگیان نویسنده یا راویان دفاع مقدس فرهنگی هستیم که از آن ها تجلیل یا از کتاب هایشان رونمایی کنیم.

علیرضایی به فضاسازی محیط ادارات و مدارس با حال و هوای هفته دفاع مقدس هم اشاره کرد و گفت: از آن جا که نقش فرهنگیان و دانش آموزان در دفاع مقدس بی بدیل بوده، توجه به ارزش های دفاع مقدس در آموزش و پرورش از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی خواستار برگزاری دوره ضمن خدمت آشنایی با دفاع مقدس شد و اظهار داشت:  تبیین جایگاه و نقش شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی به عنوان اسوه ملی که مشخصات یک انسان کامل را داشت، همین طور قدرشناسی و تداوم فکر و مکتب وی باید در دستور کار برنامه های چهلمین سالگرد دفاع مقدس قرار بگیرد.

مسئول بسیج فرهنگیان استان کرمان از اختصاص غرفه ای در موزه آگیرای مرکز پژوهش های علمی  آموزشی آموزش و پرورش استان، یادبود شهدای فرهنگی و شهید قاسم سلیمانی خبر داد و گفت: در مسیر برگزاری مطلول ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس نیازمند مشارکت و همراهی همه دانش آموزان و فرهنگیان عزیز هستیم و امیدواریم بتوانیم با بهره مندی از خرد جمعی و نظر صاحب نظران، بخشی از وظیفه خودمان را در قبال شهدا و ایثارگران به انجام برسانیم.

برچسب
مطالب مرتبط