دوشنبه, 05/27/1399 - 13:20 kerman-admincb
تودیع و معارفه

برگزاری جلسه تودیع و معارفه مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان کرمان

جلسه تودیع و معارفه مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان کرمان امروز دوشنبه 27 مرداد ماه در سالن شهید جعفری اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار گردید. در این مراسم که با حضور سردار معروفی و همچنین رئیس اداره کل آموزش و پرورش استان و مسئول کانون بسیج فرهنگیان استان و همچنین جمعی از مسئولان برگزار شد، محمد علیرضایی به عنوان مسئول جدید سازمان بسیج فرهنگیان استان کرمان انتخاب و از زحمات و تلاش های محمد جواد صادق زاده با اهدا لوح، تقدیر و تشکر به عمل آمد.

جلسه تودیع و معارفه مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان کرمان امروز دوشنبه در سالن شهید جعفری اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار گردید. در این مراسم که با حضور سردار معروفی و رئیس اداره کل آموزش و پرورش استان و مسئول کانون بسیج فرهنگیان استان  و همچنین جمعی از مسئولان برگزار شد، محمد علیرضایی به عنوان مسئول جدید سازمان بسیج فرهنگیان استان کرمان انتخاب و از زحمات و تلاش های محمد جواد صادق زاده با اهدا لوح تقدیر و تشکر به عمل آمد.

صادق زاده مسئول پیشین سازمان بسیج فرهنگیان استان کرمان گفت:
آمده ام که هم کمک حال آموزش  و پرورش باشم و هم شاگردی کنیم چرا که همه ما مدیون معلمان هستیم و شاید بهترین روز در طول این سه سال که در کسوت خادمی همکاران فرهنگیان در قالب بسیج فرهنگیان داشته ام روزی بود که بعد از 4 سال همکاری در مجموعه آموزش و پرورش معلم کلاس اول ابتدایی ام را پیدا کنم و ایشان را تعظیم و تکریم کنم.
و این یک اتفاق قلبی و اعتقادی بود 
اکنون نیز شاید تنها دلیلی که اصرار داشتم این وظیفه را به برادری دیگر دهم این بود که بتوانم به عنوان یک شاگرد در قبال معلمان عزیز انجام وظیفه کنم.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ظهر امروز در جلسه تودیع و معارفه مسئول بسیج فرهنگیان استان کرمان گفت: با تمام وجود از همه همکاری ها و تعامل مدیر کل آموزش و پرورش و معاونین او در سراسر استان که در اجرای ماموریت مهم نظام ما را کمک می کنند، تشکر و قدر دانی می کنم.
وی ادامه داد: قطعا هیچ وقت و هیچ کس با دید منصفانه نمی تواند این زحمات را در جبهه انقلاب اسلامی فراموش کند و بنده از طرف همه سپاه از مجموعه آموزش و پرورش تشکر می کنم.
معروفی بیان کرد: بر اهمیت آموزش و پرورش جای بحث نیست اما معلمان و اساتید که حوزه تربیتی و آموزشی جامعه را حرکت و به سمت تعالی رشد می دهند فرماندهان جبهه نظام تربیتی و آموزشی هستند از این رو دارای اهمیت فراوانی هستند.
 فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان عنوان کرد: در عرصه های مختلف از جمله  آموزشی، مهارتی، تربیت، توسعه اقتصادی خانواده و ... معلم نقش اساسی را دارد و انسان نمی تواند بعد از پدر و مادر و علمای دین دست کسی جز معلم را ببوسد چرا که معلم انسان را به سمت سعادت هدایت می کند.
وی توضیح داد: معلمی به نوعی رسالت برای مصونیت بخشی در جامعه چه در بعد آموزشی و چه بعد نظام تربیتی و شاید شغل نباشد به همین دلیل در سپاه نیز ما می گوییم که کارمند نیستیم و پاسدار انقلابیم به این معنا که ما برای حفظ و ترویج انقلاب رسالت داریم.
معروفی افزود: شاکله و بستر سازی دین در دنیا و آخرت افراد توسط معلمان شکل می گیرد و با نگاهی به 36 هزار شهید دانش آموز و سایر رزمندگان می توان دریافت که ساختار این افراد در آموزش و پرورش و توسط معلمان و اساتید شکل گرفته است.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان توضیح داد: تا زمانیکه مشکل معیشت را حل نکرده ایم نمی توان به دنبال تربیت دانش آموز بود، چرا که این یک حقیقت است در کشورهای اروپایی ارزمندترین شغل را معلمی می دانند.
وی اظهار کرد: نمی توان به سادگی از این عنوان زیبا و آرامش بخش گذشت، من آنچه که امروز دارم را مدیون معلمی می دانم که به من خواندن و نوشتن را آموخت از این رو ضرورت شغل معلمی بر کسی پوشیده نیست.
معروفی با اشاره به این که مجموعه سپاه و بسیج دو رده عمده در آموزش و پرورش دارد تصریح کرد: سازمان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان دو رکن هستند که هر دو با جمعیت سنگین و انقلابی در حال فعالیت هستند و نگاه ما به این نیست که گرایش سیاسی معلم به چه سویی است چرا که این یک نگاه غلط است بلکه ما به زیبایی اندیشه معلمان و انسانیت نگاه می کنیم.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان این که هر دو سازمان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان برای ما مهم است، توضیح داد: اگر در هر دو سازمان بسیج در هر دو حوزه دانش آموزی و فرهنگیان تحول ویژه بوجود آوریم، آنگاه موفق هستیم چرا که نمی توان جزیره ای فعالیت کرد.
وی تشریح کرد: اکنون حوزه علمی امروز کشور باعث عزت است و دشمن به طوری جد به دنبال جنگ علمی و مقابله با پیشرفت های علمی ما است و این موفقیت ها از حرکت های آموزش و پرورش نشات می گیرد.
معروفی افزود: فرهنگیان جامعه یکی از موضوعات جدی ما است و نگاه ما بر این است که تحول در مجموعه ما ایجاد شود و در پشتیبانی های بسیج دانش آموزی پیشنهاد داریم که خوشبختانه اقدامات خوبی در این حوزه در حال انجام است.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: به طور جدی از پیشتیبانی مدیر کل  و معاونین مخصوصا سرکا رخانم مرادی بواسطه پشتیبانی مکتب شهید حاج قاسم و راهیان شهید حاج قاسم تشکر می کنم چرا که اولین مجموعه ای در استان که ما را همراهی کرد و در صحنه برای مکتب و راهیان حاج قاسم پیش قدم شد، آموزش و پرورش بود.
وی بیان کرد: امروز درحوزه راهبردی حرف برای زدن داریم و اکنون آماده ایم که با هماهنگی آموزش و پرورش و دانشگاه آزاد هزار نفر روتین دانش آموز و دانشجو برای راهیان حاج قاسم بیاوریم.
معروفی توضیح داد: چند موضوع جدی در دستور کار داریم که نقش آموزشو پرورش د رآن بسیار برجسته است ا زجمله  مکتب حاج قاسم است، تدریس مکتب حاج قاسم در دانشگاهها است چرا که استان کرمان استان حاج قاسم است و مکتب ایشان از این استان باید سرازیر شود از این رو بعضی از دروس مان را می توان چند دقیقه از مکتب حاج قاسم آغاز کنیم.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان بیان کرد: قله و سرچشمه برای مکتب حاج قاسم استان کرمان است، دوم برجسته سازی نقش آموزش و پرورش در هفته دفاع مقدس  و نقش 36 هزار دانش آموز فهیم و معلمان آن ها را با تولید محتواها در فضای مجازی انتشار دهیم.
وی ادامه داد:  بیش از 80 درصد نیروها در دفاع مقدس دانش آموز بودند از این رو این نقش دانش آموزان را باید برجسته سازی کرد و در در سالگرد شهید حاج قاسم نیز باید نقش دانش آموزان را باید برجسته سازی کرد چرا که تلاش ما بر این است که این سالگرد  را مردمی کرد باید دانست که راز ماندگاری، عاشورا، اربعین و محرم حفظ مکتب و مردمی بودن آن بوده است .
معروفی تاکید کرد: سپاه ثارالله استان کرمان این آمادگی دارد که برای ریگان خدمت رسانی کند و تاکید دارم که اولویت فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان مدارس آموزش و پرورش  در این ناحیه است و کمک هایمان را هدفمند با همراهی شما به این سمت جهت می دهیم.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان  توضیح داد: در صورت نیاز و به درخواست شما در حوزه لوازم التحریر نیز با ایجاد یک پویش گام بر می داریم و با همراهی یکدیگر اقدام می کنیم .
برای جنوب شرق استان کرمان مسجد و یا تکیه و حسینیه نمی سازم اما حمام، سرویس بهداشتی می سارم و قنات اصلاح می کنم و تا جایی که بتوانم وام به مردم می دهم و در بهسازی مدارس با کمک مجموعه جهادی کمک می کنیم چرا که مدارس عام المنفعه هستند.

 

تودیع و معارفه

 

برچسب
مطالب مرتبط