شماره مطلب: 24838

دیدار فرمانده محترم سپاه ثارالله استان با مدیر کل آموزش و پرورش بمناسبت روز و هفته معلم

همزمان با سالروز شهادت استاد مطهری و روز معلم فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با مدیر کل و جمعی از مسئولین آموزش و پرورش استان دیدار کردند.

در این دیدار که جمعی از مسئولین، فرماندهان، و معاونین رده های سپاه استان نیز حضور داشتند، سردار ابوحمزه ضمن تبریک این روز به مدیر کل و آحاد فرهنگیان و معلمان استان خاطر نشان کردند:

اگر انسان بخواهد در هر حرکتی موفق باشد و به اهداف و آرمان­هایی که مد نظرش هست چه در جنبه فردی چه در جنبه­های خانوادگی چه در جنبه­های اجتماعی و چه در جنبه­های حکومتی برسد لازمه­اش این هست که این حرکت براساس حکمت باشد. اگر حرکت براساس حکمت باشد، انسان را به نتیجه خواهد رساند ولی اگر حرکت بدون حکمت باشد. انسان به نتیجه مطلبوب نخواهد رسید. لذا یکی از نکات اساسی و محوری که در نظام جمهوری اسلامی از 22 بهمن 57 تاکنون همواره همه­ی دولت­ها، مجالس­، قوه­ی قضاییه، نیروهای مسلح، حوزه­های علمیه، دانشگاه­ها و بخش­های خصوص و آحاد و اقشار جامعه ما برخوردار بودند، از حکمت متعالی امامت و ولایت است چه در دوران 10 ساله امام راحل و چه در دوران 30 ساله امام بزرگوارمان رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی (مد ظله العالی) و اگر الان ما بعد از گذشت 40 سال در بالاترین نقطه اقتدار و عزت و سربلندی هم در داخل و هم در منطقه و هم در سطح جهان هستیم بر می گردد به همان حکمت­هایی که این دو بزرگوار با بهره گیری از آیات و احادیث و روایات از ائمه اطهار و زندگی رسول خدا (ص) استنتاج کردند و آن را پیاده سازی کردند. در مجموعه جامعه آن بخشی­ که مردم و مسئولان اجابت کردند ما به نقطه مطلوب رسیدیم آنجایی که به هر دلیلی انجام نشده باید تلاش شود تا به نقطه مطلوب برسیم. مجموعه فرمایشاتی که امام بزرگوارمان دیروز در جمع وزیر محترم و مسئولین محترم آموزش و پرورش و عزیزان بسیج فرهنگیان فرمودند، مجموع مطالب رو اگر بخواهیم خلاصه کنیم در یک جمله، حکمت­هایی هست که اگر آموزش و پرورش بخواهد به نقطه­ی مطلوبی برسد اینها را باید جاری و ساری بکند. اگر مجموعه آن بیانات بسیار دقیق، عمیق و عالمانه و هوشمندانه­ای که برگرفته از اشرافیت کامل آن بزرگوار روی موضوعات گوناگون است را آموزش و پرورش اجرا بکند، بعنوان آموزش پرورشی اثرگذار، میدانی و الگو برای کشورهای منطقه بلکه جهان قلم داد خواهد شد.

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.