شماره مطلب: 24804

بیانیه سازمان بسیج فرهنگیان سپاه ثارالله استان کرمان بمناسبت هفته معلم

بسم الله الرحمن الرحیم
بی‌تردید مقام معلم یکی از شئون الهی است که خداوند متعال، از وجود خود این شأن عظیم را در وجود انبیای الهی و اولیای پاک خود نهاده است و چه بسیار انسان‌هایی که با پذیرش مسئولیتي خطیر، قدم در این مسیر الهی گذاشته‌اند و خود الگوی صداقت و انسانیت هستند و همواره در طول تاریخ تشنگان معرفت و دانش را سیراب می‌کنند.

پاسداشت 12 اردیبهشت‌ماه، سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری(ره) این معلم مجاهد نستوه و مخلص در عرصه تعلیم و تربیت، همه ساله فرصت مغتنمی است برای ما تا گوشه‌ای از زحمات و مجاهدت‌های معلمانی که همه وجود و هستی خود را وقف تربیت و تعلیم نسل آینده ساز می‌کنند، قدردانی کنيم که به حق تجلیل از تمام انسانیت و خوبی‌ها است.

این مناسبت فرخنده را بر مجموعه معلمان و اساتید فرهيخته مدارس و دانشگاه‌ها و همه دست‌اندركاران دلسوز نظام تعلیم و تربیت استان که در راه اعتلای پرورش و آموزش نوگلانِ میهن عزیزمان با هدف ايجاد كشوری الگو در جهت تحقق تمدن نوين اسلامی، خالصانه قدم برمی‌دارند تبریک عرض می‌کنیم.

یکی از آثار و برکات نام‌گذاری این مناسبت به هفته معلم در جامعه اسلامی ما، ارتقای شأن و جایگاه معلم در پرتو اندیشه‌های انسان ساز شهید مطهری است. معلمی که با نجابت تمام در برابر همه مشکلات صبوری کرد و ذره‌ای از انجام رسالت اصلی که همان تربیت نسل مورد نیاز آینده نظام مقدس اسلامی است فروگذار نکرد.

مسئولین کشور که مستقیم و غیرمستقیم در امر حمایت و پشتیبانی از این قشر فرهیخته و نیز دستگاه بزرگ و مهم آموزش و پرورش نقش دارند، باید همه تلاش عملی خود را در رفع مشکلات و موانعشان بکار گیرند و در راستای تکریم و ارتقای جایگاه معلم در بین اقشار مختلف جامعه، گام‌های بلندی بردارند تا امیدی که سرمایه داران صهیونیست و نظام سلطه در تربیت نسل دلخواه خود در این کشور دارند را به نومیدی بدل کنند.

همچنین شایسته است فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی که از جایگاه امام‌المسلمین مطالباتی را از مسئولین امر در دیدار اخیرشان با فرهنگیان داشته‌اند بازخوانی کنیم که «البته آموزش و پرورش با نقطه مطلوب فاصله دارد که باید با کار و تلاش، نواقص و معایب را برطرف کرد اما وضعیت امروز آموزش و پرورش با وضع اسف­بار آن در قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست. «دانشمندانی که کشور را در شاخه­های مختلف علمی همچون فناوری نانو جزو رتبه­های برتر دنیا قرار داده­اند»، «هزاران دانش­آموز و معلم شهید، و نسل سوم و چهارم انقلاب که با وجود زمینه­های گوناگون برای مفاسد اخلاقی در دنیای امروز، با انگیزه مجاهدت، محکم و استوار در مقابل دشمن می‌ایستد و برای اعزام به دفاع از حرم اصرار می‌کند»، «جوانان فعال در اردوهای جهادی و دلدادگان به معنویات و اهل دعا، توسل و پیاده‌روی اربعین» در همین آموزش‌وپروش تربیت شده‌اند، بنابراین نباید آموزش‌وپرورش دوره انقلاب را دست‌کم گرفت».

ایشان سند تحول آموزش و پرورش» را سندی بسیار خوب دانسته و فرمودند: "این سند نوعی ریل گذاری است و می تواند این بخش مهم از کشور را به سرمنزل مقصود برساند. و باید با جدیت، تحقق سند تحول را پیگیری کرد که این امر، روحیه انقلابی می خواهد. و روحیه انقلابی به منزله جان و روح این ملت است و خداوند از کسانی که در این مسئله تشکیک و آن را تضعیف کنند، نخواهد گذشت. باید بدون ترس و محافظه کاری، به تشخیص و تصمیم رسید و اقدام لازم را نه نمایشی و تشریفاتی، بلکه واقعی و حقیقی انجام داد. البته تصمیم و اقدام انقلابی به معنای بی توجهی به نقد عالمانه نیست چرا که استقبال از نقد عالمانه، جزو روحیه انقلابی است     ."

«سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی بسیار مهم و قلب وزارتخانه است و متون آموزشی که این سازمان تولید می کند، باید منطبق با سند تحول باشد. و باید با سرعت و جدیت و در زمانی کوتاه این کار را انجام داد، چرا که امروزه هر «ساعت» در پیشرفت جامعه مهم است».

سازمان بسیج فرهنگیان سپاه ثارالله استان کرمان در پایان ضمن تبریک مجدد هفته معلم و همچنین هفته بسیج فرهنگیان به همه زحمتکشان سنگر تعلیم و تربیت به ویژه معلمان و دبیران گرامی در اقصی نقاط استان آرزوی توفیقات روزافزون ايشان را در پرتو رهنمودهای مقام عظمای ولایت و در ظل توجهات حضرت بقیه الله الاعظم(عج ( آرزومند است.

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.