شماره مطلب: 23180
فرمانده انتظامی استان کرمان در دیدار با مدیر کل جدید آموزش و پرورش استان کرمان:

سرمایه گذاری در آموزش و پرورش، موثرترین راه کاهش آسیب های اجتماعی است

فرمانده انتظامی استان در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، گفت: سرمایه گذاری در آموزش و پرورش موثر ترین راه کاهش معضلات و آسیب های اجتماعی است.

رضا بنی اسدی فر در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، افزود: به هر میزانی که در مورد کار فرهنگی هزینه شود، آسیب های اجتماعی به همان میزان کاهش می یابد  .

وی گفت: تجربه نشان داده است بی توجهی به امر تعلیم و تربیت آینده هر کشور را به مخاطره انداخته و موجب بروز ناهنجاری های مختلفی می شود که جبران آنها به زمان زیادی نیاز دارد .

سردار رضا بنی اسدی فر از آموزش و پرورش به عنوان کلید توسعه پایدار هر کشور یاد کرد و افزود: برای رسیدن به ابعاد چهارگانه توسعه در بخش های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی باید این امر مهم از آموزش و پرورش توجه و برنامه های زیربنایی آغاز شود .

وی با اشاره به نقش مهم آموزش و پرورش درجامعه، اظهار داشت: اگر آموزش و پرورش اصلاح شود و دانش آموزانی در تراز جمهوری اسلامی تربیت شوند امنیت کشور نیز تامین خواهد شد و بداخلاقی های اجتماعی به حداقل خواهد رسید .

فرمانده انتظامی استان کرمان قشر فرهنگیان و نیروی انتظامی را از جمله مجموعه هایی دانست که بیشترین رابطه اجتماعی را با افراد جامعه دارند، ادامه داد: در حوزه های آموزشی، پژوهشی و تحقیقات نیروی انتظامی آماده هر گونه همکاری با آموزش و پرورش است .

بنی اسدی فر با تقدیر از تلاش های محمد محسن بیگی مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان کرمان و ارتباط قوی آن با مجموعه نیروی انتظامی، گفت: مدیران توانمندی در بدنه دستگاه عظیم تعلیم و تربیت در حال خدمت هستند که باید قدردان زحمات آنان بود .

وی با اشاره به رسالت خطیر معلمان در جامعه، اظهارداشت: رسالت معلمان همواره تربیت انسان سالم بوده است .

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به نقش خانه و مدرسه در تعلیم و تربیت دانش آموزان، اظهار کرد: بار تعلیم و تربیت امروز به دلیل پیشرفت علم و تکنولوژی بسیار سنگین بوده و در این ارتباط مدرسه و اولیا باید با یکدیگر هماهنگ و منظم عمل کرده و امر تربیت را به پیش ببرند .

وی گفت: روابط در خانه فردی تر و عاطفی تر و در مدرسه جمعی تر و منطقی تر است از این رو این دو محیط خانه و مدرسه از لحاظ فراهم آوردن زمینه های لازم برای رشد و تربیت کودک مکمل یکدیگرند و باید همدیگر را یاری کنند .

بنی اسدی فر ادامه داد: همکاری پدر و مادر با معلمان و اولیای مدرسه اهمیت ویژه ای دارد اما در این میان نباید نقش آموزشی و تربیتی مدرسه را نادیده گرفت چرا که دوران تحصیل از جهت تعلیم و تربیت بهترین و مهمترین دوران هر فرد به شمار می رود .

برپایه این گزارش سردار رضا بنی اسدی فر فرمانده انتظامی استان کرمان به همراه اعضای شورای معاونان و جمعی از فرماندهان انتظامی استان با احمد اسکندی نسب مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان دیدار و گفت و گو کردند

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.