شماره مطلب: 23178
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:

کمبود فضای آموزشی یکی از چالش های آموزش و پرورش استان کرمان است

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه در شهر کرمان با کمبود فضای آموزشی روبه‌رو هستیم، گفت: احتمال دو شیفت شدن برخی مدارس در سال تحصیلی جدید وجود دارد.

به گزارش خبر گزاری سازمان بسیج فرهنگیان استان کرمان، احمد اسکندری‌نسب و معاونان آموزش و پرورش استان کرمان با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، اظهارداشت: 600 هزار دانش‌آموز در استان کرمان تحصیل می‌کنند .

وی با بیان اینکه فصل تابستان بهترین زمان برای برنامه‌ریزی سال تحصیلی جدید است، افزود: این اقدام در قالب پروژه مهر انجام می‌شود .

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به شرایط جغرافیایی و وسعت استان پهناور کرمان، گفت: این مسئله امر آموزش در استان را کمی سخت کرده که نیازمند همکاری همه نهادها هستیم .

وی با بیان اینکه شرایط آموزش در جنوب استان به واسطه محرومیت دشوارتر است، بیان کرد: در استان کرمان در این حوزه نیازمند اعتبارات هستیم و عمده مشکلات ما در حوزه نیروی انسانی و نقل و انتقالات است .

اسکندری‌نسب با اشاره به اینکه اوقات فراغت تابستان دانش‌آموزان در حال پیگیری است عنوان کرد: 200 هزار دانش‌آموزان در کلاس‌های اوقات فراغت آموزش و پرورش شرکت می‌کنند .

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش نقش مهمی در تربیت نسل آینده کشور برعهده دارد تصریح کرد: اگر در این امر موفق باشیم آینده بهتری خواهیم داشت .

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه در استان کرمان 30 هزار دانش‌آموز اتباع خارجه است گفت: پیش‌بینی می‌شود برای سال تحصیلی جدید 4 هزار دانش‌آموز اتباع خارجه به آنها اضافه شود .

وی با بیان اینکه در شهر کرمان با کمبود فضای آموزشی روبه‌رو هستیم افزود: احتمال دو شیفت شدن برخی مدارس در سال تحصیلی جدید وجود دارد .

اسکندری‌نسب بیان کرد: با بررسی انجام شده در هیچ یک از مدارس سطح شهر کرمان فضای خالی برای ثبت‌نام دانش‌آموزان وجود ندارد .

برپایه این گزارش احمد اسکندری نسب مدیرکل آموزش و پرورش استان، محمد محسن بیگی مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان و اعضای شورای معاونان با حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان دیدار و گفت و گو کردند.

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.