شماره مطلب: 23177
ماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان:

نهادینه کردن ارزش های انقلاب، یکی از رسالت های مهم آموزش و پرورش است

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان و امام جمعه کرمان در دیدار مدیرکل آموزش و پرورش استان و اعضای شواری معاونان با اشاره به اینکه در آموزش و پرورش باید دعواهای سیاسی و حب و بغض‌ها را کنار گذاشت، گفت: تمام تلاش خود را بکنید که محیط آموزشی به یک محیط پاک برای امر یادگیری تبدیل شود و نهادینه کردن ارزش های انقلاب، یکی از رسالت های مهم آموزش و پرورش است.
نسخه مناسب چاپ

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی در دیدار احمد اسکندری‌نسب مدیرکل جدید و اعضای شورای معاونان اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، اظهار‌داشت: در اعتقادات ما است که حرکات و گفتار ما کاملا در پیشگاه خداوند رصد می‌شود و باید در برابر رفتار و اعمال خود پاسخگو باشیم .

وی با اشاره به اینکه نگاه ما به آموزش و پرورش یک نگاه کاملا قیامتی بوده و مسئولیت در آموزش و پرورش کار بسیار سنگینی است، افزود: یاد دادن به دانش‌آموز کار بسیار مقدسی است که توسط معلمان انجام می‌شود و در حقیقت آموزش و پرورش بستر یادگیری را فراهم می‌کند که بسیار امر مهم و مقدسی است .

علیدادی سلیمانی به سه ماموریت مهم آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: اولین ماموریت آموزش و پرورش یاد دادن است که باید علم را به دانش آموزان بیاموزیم .

وی دومین ماموریت مهم دستگاه عظیم تعلیم و تربیت را یادگرفتن عنوان کرد و افزود: ایجاد بستری مناسب برای یادگیری دانش آموزان یکی از وظایف مهم آموزش و پرورش است .

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان با بیان اینکه ماموریت سوم آموزش و پرورش عمل و ادب است، افزود: دانش آموزی که وارد مدرسه می‌شود تا خروج او از دوران دانش‌آموزی باید عملش از قبل بهتر شده باشد و ادب را در رفتار او بتوان مشاهده کرد و این ماموریت از همه آن ها سنگین تر است .

وی با اشاره به اینکه ادب موضوع بسیار مهمی است و شخصیت انسان را معلم می‌سازد، خاطرنشان کرد: در قیامت دو پرونده به ما نشان خواهند داد در یک پرونده خیلی خوشحال می‌شویم اما در پرونده‌ای تاسف‌ها و حسرت‌ها بسیار زیاد است و در پرونده اول به ما می‌گویند اگر می‌خواستی، می‌توانستی به این جایگاه دست پیدا کنید اما با سهل‌انگاری به پرونده دوم رسیدید که باید امروز حسرت بخورید .

علیدادی سلیمانی با تاکید بر اینکه تمام تلاش خود را بکنید که محیط آموزشی به یک محیط پاک برای امر یادگیری تبدیل شود، گفت: در آموزش و پرورش باید دعواهای سیاسی و حب و بغض‌ها را کنار گذاشت و فقط به تعلیم و تربیت فکر کرد .

وی با بیان اینکه کمک به امر تعلیم و تربیت را وظیفه خود می‌دانیم و آماده همکاری هستیم، افزود: کار آموزش و پرورش باید انسان سازی باشد و برای پیشبرد این امر مقدس باید در هر سطحی از خداوند کمک بخواهیم .

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه فضای آموزش و پرورش باید فضای برادری و همدلی و در یک کلمه فضای به معنای واقعی معلمی باشد و ذهن معلم درگیر چیزهای دیگر نباشد، تاکید کرد: توسعه آموزش و پرورش توسعه نظام اسلامی است .

وی با بیان اینکه در آموزش و پرورش هر چه دولت هزینه کند سرمایه‌گذاری کرده است و در آینده جواب خواهد گرفت، افزود: امروز نظام اسلامی دشمنان متعددی دارد که ناکارآمدی نظام را تبلیغ می‌کنند و یکی از رسالت های مهم آموزش و پرورش آشنا کردن دانش آموزان با ارزش های انقلاب اسلامی است .

علیدادی سلیمانی با بیان اینکه در آخرت از ما نمی‌پرسند که گرایش سیاسی شما چه بوده است بلکه از عملکرد شما در حوزه مسئولیتی سوال می‌شود و اگر عملکرد خوب نباشد در پیشگاه خداوند مسئولیم، گفت: هر چقدر می‌توانید تقوا را در آموزش و پرورش گسترش بدهید .

برپایه این گزارش احمد اسکندری نسب مدیرکل آموزش و پرورش استان، محمد محسن بیگی مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان و اعضای شورای معاونان با حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان دیدار و گفت و گو کردند

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.