شماره مطلب: 23175
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در مراسم توديع و معارفه مدير کل آموزش و پرورش استان:

آموزش و پرورش باید از جریان های سیاسی دور باشد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در آیین تودیع و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان، گفت: امور آموزش و پرورش را باید از جریان های سیاسی خارج کرد تا بستر رشد انسان های بالنده فراهم شود.

به گزارش خبرگزاری سازمان بسیج فرهنگیان استان کرمان، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در آیین تکریم و معارفه مدیرکل سابق و جدید اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان، ضمن تقدیر از مدیرکل سابق این نهاد به دلیل انجام شایسته وظایف در این پست، افزود: باید تفکری دلسوز، عادل و مومن بر جریان آموزش و پرورش حاکم شود. 

وی با اشاره به اینکه افرادی که از اول پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون و بعد از این مسئولیت آموزش و پرورش را به دست گرفته اند مورد خطاب من هستند، تاکید کرد: باید فضای تعلیم و تربیت را به دست افراد شایسته و اخلاق مدار در تمام ادوار بدهیم و خطاب من فراتر از این جمع است. 

نماینده ولی فقیه در استان کرمان ادامه داد: آموزش و پرورش باید مهد انسان های شایسته باشد و با تغییر دولت ها تغییر نکند. 

وی افزود: نیاز به اندیشه های شایسته در امر تعلیم همواره مورد توجه است لذا باید در سند آموزش و پرورش آنچه را که خدا خواسته در دستور کار قرار داد. 

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی، گفت: باید بستر رشد در آموزش و پرورش را فراهم کنیم و افرادی که مسئولیت می گیرند در درگاه خدا پاسخگو هستند. 

وی علم را وجه تمایز و تفکر آدمی دانست و خاطرنشان کرد: علم معیاری قرآنی برای برتری انسان ها در پیشگاه خداوند است. 

امام جمعه کرمان، اظهار داشت: علم ظرفیتی خدادادی در اختیار بشر است تا بشر تعلیم و تعلم را در دستور کار خود قرار دهد که پایه آن آموزش و پرورش است.

وی تصریح کرد: باید اعمال شایسته انجام شود و ابزارهای لازم در اختیار تعلیم و تعلم قرار گیرد لذا دولت ها باید در این راستا تجهیزات مورد نیاز سیستم آموزش و پرورش را فراهم کنند.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش باید مهد انسان‌های شایسته باشد تا با تغییر دولت‌ها و قدرت‌ها تغییر نکند افزود: باید نگاه و تفکر دینی و اسلامی در آموزش و پرورش جریان داشته باشد.

وی تصریح کرد: امروز همه ما در بخش اقتصاد در برابر دشمن خارجی کنار هم کمک می کنیم تا اتفاقات خوبی رقم بخورد لذا این همدلی و همراهی در آموزش و پرورش باید ضریب بالاتری داشته باشد تا این نهاد به یک جریان پاک، زلال و شفاف تبدیل شود.

برپایه این گزارش مسئولان استان کرمان از جمله سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی، فرماندار، مسئولان انتظامی، امنیتی و قضایی در آیین تکریم و معارفه مدیرکل سابق و جدید آموزش و پرورش استان کرمان حضور داشتند. در این آیین از خدمات محمد محسن بیگی تقدیر و احمد اسکندری نسب به عنوان مدیرکل جدید آموزش و پرورش کرمان معرفی شد.آموزش و پرورش استان کرمان 2 ماه گذشته به سرپرستی دعاگویی اداره شد

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.