شماره مطلب: 21723
شوراي عالي بسيج فرهنگيان

پنجمین نشست هم اندیشی اعضای شورای بسیج فرهنگیان برگزار گردید

نشست هم اندیشی اعضای شورای بسیج فرهنگیان با حضور رئیس شورا جناب حجت الاسلام والمسلمین علی مختار آبادی وهمچنین دبیر ومسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان کرمان جناب آقای محمد جواد صادق زاده واعضای محترم شورا عالی بسیج فرهنگیان برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان استان کرمان ،نشست هم اندیشی اعضای شورای بسیج فرهنگیان با حضور رئیس شورا جناب حجت الاسلام والمسلمین علی مختار آبادی وهمچنین دبیر ومسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان کرمان جناب آقای محمد جواد صادق زاده واعضای محترم شورا عالی بسیج فرهنگیان برگزار شد

دراین نشست که با حضور ریاست محترم شورا و نائب رئیس و اکثریت اعضای شورا همراه بود؛در ابتدا دبیر شورا و سرپرست سازمان بسیج فرهنگیان استان ضمن عرض خیرمقدم و تقدیرو تشکر از حضور اعضا در جلسه گزارشی از را از وضعیت برگزاری کارگروه‌های تخصصی وموضوعی بسیج فرهنگیان استان به اعضا ارائه کرد و در ادامه به موضوع جلسه و طرحاعتلای بسیج فرهنگیان توسط سازمان مرکزی اشاره کرد.

سپس حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج‌آقا مختارآبادی، ریاست محترم شورای بسیج فرهنگیان استان کرمان ضمن عرض خیرمقدم به اعضا؛ با استقبال از طرح پیشنهادی اعتلای بسیج فرهنگیان توسط سازمان بسیج فرهنگیان کشور به بیان طرح‌های نخبگان نافع و مدیران کارآمددر حوزه تحول درونی بسیج فرهنگیان پرداختند.

ایشان در خصوص طرح نخبگان نافع بابیان روایتی از اصول کافی فرمودند که « محبوب‌ترین انسان‌هادر نزد پروردگار کسانی هستند که نفعشان برای مردم بیشتر است » و همچنین با استناد به آیات قرآن کریم و روایات معصومین (علیه‌السلام) چهار شرط حفیظ بودن،علیم بودن، عدالت و تدین و دین‌داری را برای مدیران و دولت‌مردان کارآمد لازم وضروری دانستند.

ایشان همچنین شکر گذاری از نعمت را موجب حفظ آن و برخورد زیبا و نیک‌روشی را باعث زیبایی قدرت و حصار فرمانروایی عنوان کردند و اظهار داشتند بسیج فرهنگیان در عرصه نخبگان نافع و مدیران کارآمد می‌تواند اثرگذاری بالایی داشته باشد.

درادامه جلسه حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج‌آقا سجادی نائب رئیس محترم شورای بسیجفرهنگیان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) در خصوص مدیریت جهادی و مدیریت انقلابی، نشانه این‌گونه مدیریت را بی‌وقفه و بی‌منت تلاش کردن و تأثیرگذاری آن عنوان کردند.

ایشان همچنین به تشریح طرح اعضای نقش‌آفرین پرداختند و گفتند، این معلم است که می‌تواند نقشی سازنده و یاگاهی سوزنده داشته باشد و

دراین خصوص مسئله استعدادیابی یکی از مهم‌ترین شاخصه‌هایی است که معلم می‌تواند با تکیه‌برآن دانش آموزان را شناسایی و به سمت‌وسوی صحیح هدایت نماید که بحث مدارس و مراکزفنی و حرفه‌ای از این جمله‌اند که بایستی تلاش شود تا دانش‌آموزانی که زمینه کارفنی و علاقه‌مندی در این حوزه دادند به این مدارس معرفی شوند.

ایشان افزودند بهترین نقش‌آفرینی امروز در اختیار معلمین است و آن‌هم با تکیه به نیروهای جوان و نوجوانی که در اختیاردارند.

درادامه ایشان به برخی از ویژگی‌های جوانان ازجمله استقلال‌طلبی وبرتری جویی اشارهکردند و افزودند که شخصیت و هویت جوان متأثر از محیط، خانواده و فضاها و مراکزآموزشی و معلمین است.

ایشان همچنین در خصوص ارتباط‌ گیری با جوان تأکید کردند که این برقراری ارتباط بایستی همراه با نکات اخلاقی و علمی و خیرخواهانه باشد.

درادامه جلسه سایر اعضای شورا به بیان دیدگاه‌های خود در این خصوص پرداختند که اهم موارد مطرح‌شده عبارت‌اند از:

 • بر اساس مأموریت و اهداف سازمان برای اعضای شورا شرحوظایف تعریف شود تا اعضا هم بتوانند در مقابله با جنگ نرم که از دغدغه‌های اصلی می‌باشد،مؤثرتر نقش ایفا نمایند.
 • در طرح‌های پیشنهادی سازمان بسیج فرهنگیان به موضوعبازنگری در دوره‌های آموزشی ضمن خدمت و همچنین شیوه‌ها و روش‌های جذب و ماندگاریاعضا توجه شود.
 • در اجرای هر طرح ابلاغی، هدف‌گذاری طرح و انتظارات،نافع بودن طرح ، زمینه‌ها و فرصت‌ها و همچنین ارزشیابی و مکانیسم بازخورد گیری ازآن پیش‌بینی شود.
 • استفاده از ظرفیت نخبگان، پیشکسوتان عرصه تعلیم وتربیت در جهت آسیب‌شناسی در خصوص کمرنگ شدن نقش‌آفرینی معلمان علی‌رغم تأکیدات مقام معظم رهبری.
 • تقویت ارتباط بسیج فرهنگیان با اولیای مدرسه و بهره‌برداریاز فرصت زنگ‌های تفریح و تجمع معلمان در دفتر مدرسه و بیان انتظارات از آن‌ها.
 • تلاش در جهت بالا بردن بنیه علمی فرهنگیان و فرهنگ‌سازیدر راستای رونق کتاب‌خوانی و استفاده از برنامه‌های جذاب با توجه به ذائقه فرهنگیان.
 • استفاده از ظرفیت و تجارب فرهنگیان موفق و حائز رتبه‌های کشوری در موضوعات مختلف در جلسات کارگروه‌ها بنا به موضوع
 • استعدادیابی و احصاء علاقه‌مندی دانش آموزان مقاطع ابتدایی و تمرکز بر روی برنامه‌های جذاب، عملی و حرفه‌ای به‌صورت کاملاً دلسوزانه با در نظر گرفتن شرایط فرهنگی خانواده‌ها
 • پیش‌بینی دوره‌های آموزشی تخصصی در راستای اهداف هرطرح با نگاه علمی و تمرکز به آموزش‌های حضوری.
 • توجه به مسائل و مشکلات روانی جوانان و نوجوانان به‌ویژه در حوزه سلامت و تربیت جنسی و استفاده از مشاورین متخصص و مجرب در حوزه مسائل دینیو روان‌شناختی.

مقالات

دیدگاه ها

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.